Vörlaag:nds-on Konjugatschoon

Vun Wiktionary
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Infinitiv un Hülpverb möten ingeven weern


De volgende dokumentatsie steet op Vörlaag:nds-on Konjugatschoon/Doku. [bewark]

Vorlage noch nicht ganz komplett


{{nds-on Konjugatschoon
|Infinitiv=
|Partikel=
|Hülpverb=
|1 Per Sin Präs=
|2 Per Sin Präs=
|3 Per Sin Präs=
|      Plu Präs=
|1 Per Sin Prät=
|2 Per Sin Prät=
|3 Per Sin Prät=
|      Plu Prät=
|Imp Sin=
|Imp Plu=
|Part Präs=
|Part Prät=
}}
  • Patikel sint Präfixen, de bi de Konjunktion deelwies affallen, Bispeel: afmaken, Ik maak af. Bi so en Verben is intogeven: Infinitiv=maken ... Partikel=af
  • Bi Hülpverb is "h" för häbben un "s" för sien intogeven.

Bispeel[ännern]

{{nds-on Konjugatschoon
|Infinitiv=arven
|Partikel=
|Hülpverb=h
|1 Per Sin Präs=
|2 Per Sin Präs=
|3 Per Sin Präs=
|      Plu Präs=
|1 Per Sin Prät=
|2 Per Sin Prät=
|3 Per Sin Prät=
|      Plu Prät=
|          Plus=
}}