Vörlaag:wep-m Konjugatschoon/Doku

Vun Wiktionary
Zur Navigation springen Zur Suche springen


{{wep-m Konjugatschoon
|Infinitiv=
|Hülpverb=
|Partikel=
|1 Per Sin Präs=
|2 Per Sin Präs=
|3 Per Sin Präs=
|      Plu Präs=
|1 Per Sin Prät=
|2 Per Sin Prät=
|3 Per Sin Prät=
|      Plu Prät=
|Imp Sin=
|Imp Plu=
|Part Präs=
|Part Prät=
}}
  • Bi Hülpverb is "h" för häbben un "s" för sien intogeven.
  • Patikel sint Präfixen, de bi de Konjunktion deelwies affallen, Bispeel: afmaken, Ik maak af. Bi so en Verben is intogeven: Infinitiv=maken ... Partikel=af