Zum Inhalt springen

Vörlaag:wep-vr Deklinatschoon Indefinitpronom/Doku

Vun Wiktionary

Verwennen[ännern]

{{wep-vr Deklinatschoon Indefinitpronom
|N-m   =
|N-f   =
|N-n   =
|N-P   =
|Non-m =
|Non-f =
|Non-n =
|Non-P =
}}

Anmerken: för Geslecht blot m, f, n ingeven, Angaav vun Diminutiv optional, wenn nich, keen Utgaav

Bispeel[ännern]

{{wep-vr Deklinatschoon Indefinitpronom
|N-m   =ken
|N-f   =kene
|N-n   =
|N-P   =
|Non-m =ken'n / kenen
|Non-f =kenne
|Non-n =ken
|Non-P =kene
}}

gefft datt: