föhlen

Vun Wiktionary
Zur Navigation springen Zur Suche springen


Oldenborgsch, Oostfreesch, Oostnordseeplattdüütsch

Verb

föhlen

Varianten

Bügen

Infinitiv föhlen
Antall Eentall Mehrtall
Person 1. 2. 3. 1. 2. 3.
Tiet ik du he / se
dat
wi ji se
eenfache Tieden Nutiet föhl föhlst föhlt föhlt föhlt föhlt
verleden Tiet föhl föhlst föhl föhlen föhlen föhlen
tosamen-
sett
Tieden
Perfekt heff föhlt hest föhlt hett föhlt hebbt föhlt hebbt föhlt hebbt föhlt
Plusquam-
perfekt
harr föhlt harrst föhlt harr föhlt harrn föhlt harrn föhlt harrn föhlt
tokamen Tiet warr föhlen warrst föhlen warrt föhlen warrt föhlen warrt föhlen warrt föhlen
Imperativ - föhl - - föhlt -
Partizip Nutiet föhlen
Partizip
verleden Tiet
föhlt

Översetten